OPPO PM 2

Zaczęty przez frywolny trucht, Październik 14, 2015, 21:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Jesień jest świetnym okresem na rozwijanie audiophilii nervosy. Na celownik trafił temat wzmacniacza słuchawkowego i słuchawek. Czas na upgrade zestawu Pro-Ject Headbox 2SE i Sennheiser HD 598. Po krótkiej lekturze różnych miejsc wybór zawęził się do słuchawek planarnych. Po dalszej lekturze takich miejsc, wybór padł na OPPO:

http://hifiphilosophy.com/recenzja-oppo-pm-2/?caly-artykul=1
http://audiopolis.pl/oppo-pm-2-pm2-audiofilskie-sluchawki-przewodowe.html
http://www.headfonia.com/oppo-pm-2-adjust-your-aerials/

Od razu pomyślałem też, że nie będę kombinował, słuchawki dostaną wzmaczniacz tego samego producenta i tu się zaczęły schody już naprawdę schody. Cena szczytowych słuchawek PM 1 w Polsce- 6156 złotych, a wzmacniacza HA 1, drobne-  6600 złotych.
Srogo. Na szczęście okazuje się, że pierwszy wypust PM 1 miał problem z jakością wysokich tonów, chodziło o jakąś podkładkę filcową w padach ( pady są wymienne), w kolejnych wypustach pady wymieniono. Okazuje się , że PM 2 to ta sama- otwarta- konstrukcja, tylko dla ubogich, ale już zupełnie wolna od problemu PM 1. Oto lista innych różnic ( ze strony audiopolis):
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#1
Tymczasem PM 2 kosztują 4500 zł w regularnej sprzedaży. Bo coś jest plastikiem ( choć dałbym sobie uciąć głowę, że z metalu, tak jest świetnie wykonane), brak dodatkowych padów i luksusowej skrzyneczki. Wybór więc został dokonany. PM 2. OPPO jest firmą amerykańską. Chwilka, przecież tam wszystko taniej. Na stronie producenta 699 dolarów x 3,8=  2656 zł. Amerykanom to jednak dobrze jest. Ponieważ nie jestem wielkim wyjadaczem w sprowadzaniu towaru zza oceanu, bojąc się niewiadomych opłat celnych, przysiadłem na Ebay i zacząłem szukać jeszcze taniej. I znalazłem za  ( kwoty na koncie minimalnie się różnią):
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

W Australii. Pod Sydney ;D
Opis: Used in excellent condition with original packaging- więc chyba jakieś powystawowe.
No zaczęło się czekanie. Mija tydzień i nic, w połowie drugiego pytam co sie dzieje, jest numer przesyłki do sprawdzenia tutaj:
http://auspost.com.au/track/track.html?id=RQ54307029AU ale taka przesyłka nie istnieje. Miły pan poprosił o cierpliwość i zignorowanie, że to nie działa. Trochę nerw wziął, czyżby przekręt? Po zweryfikowaniu długości ochrony PayPal dałem na luz. Czekamy, czekamy i parę dni temu przychodzi list polecony z UC w Pruszczu Gdańskim, że mają pakę i proszą o mój PESEL, oraz dowody zapłaty ( Ebay, PayPal, nie trzeba podawać konta bankowego). No i dziś przyszły. Uiściłem na poczcie 570 zł opłat celnych i 3 zł za przesyłkę Poczcie Polskiej.

Piękne, kosmicznie wykonane, bez jakichkolwiek śladów używania:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

c.d.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

A jak wrażenia słuchowe ?
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

Jak tylko przyszły, zostały podłączone i grają. W tej chwili żona mi je przejęła (sroka jedna, lubi błyskotki) C.D.N...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

Cytat: frywolny trucht w Październik 14, 2015, 21:37
Jak tylko przyszły, zostały podłączone i grają. W tej chwili żona mi je przejęła (sroka jedna, lubi błyskotki) C.D.N...

Zupełnie nieaudiofilski test ... w takiej jednej zakładce na znanym forum pewno byś dożywotniego bana dostał ;D. A gdzie informacja o zastosowanych kablach zasilających, podkładkach pod nie i kondycjonerach ;)
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

No właśnie. Jeszcze kabel symetryczny muszę dokupić. Skrobnę coś za parę dni, niech trochę pograją.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102


frywolny trucht

To może tak: Żona jest zachwycona wykonaniem, tym jak leżą na głowie, że może w okularach film oglądać i że grają lepiej niż HD 598.
One są tak piękne, że może wystarczy je tylko dotykać, nie muszą grać? :)
Ja ze swojej strony dodam, że ta symetria w budowie jest nieco kłopotliwa. Zawsze trzeba szukać małej literki L lub R, by wiedzieć jak założyć słuchawki na głowę. HD598 trudno jest założyć źle, po kształcie łatwo zapamiętać też jak powinno być, a w dodatku mają kabel z lewej strony. OPPO ma identyczne kabelki do obu nauszników.
Jak grają? Na dzień dobry, na komórce ( wyjście słuchawkowe) i przez Head Box 2SE? Niespektakularnie, ale z dużą kulturą. W tej chwili HD598 bije je zwiewnością, otwartością dźwięku, ale OPPO rozgryza strukturę basową na elementarne cząstki. To się rzuca jako pierwsze. Świetna sprawa, po założeniu HD 598 ma się wrażenie, że ktoś wali w karton :)
Ale to co słyszę dziś- tak sądzę- to wynik nierozegrania ich i konsekwencji starej teorii, że słuchawki planarne potrzebują prądu. Tak naprawdę zapewne pokażą co potrafią z HA 1 na którego poluję.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Może rzeczywiście przydałoby się nieco więcej profesjonalizmu:

Headphone Specifications
Acoustic Principle   Open back
Ear Coupling   Circumaural
Nominal Impedance   32 Ohm
Sensitivity   102 dB in 1 mW
Clamping Pressure   5 N
Cables   3 m detachable OFC cable (6.35 mm)
1 m detachable OFC cable (3.5 mm)
Cable Connectors   Output: 2.5 mm mono mini jacks
Input: 6.35 mm stereo jack, 3.5 mm stereo jack
Weight   385 g (without cable)
Included Accessories   Carrying Case
6.35 mm and 3.5 mm cables
User Manual
Driver Specifications
Driver Type   Planar Magnetic
Driver Size (Oval)   85 x 69 mm
Magnet System   Symmetric push-pull neodymium
Frequency Response
In Free-Field   10 - 50,000 Hz
Long-Term
Max Input Power   500 mW according to IEC 60268-7
Pulse Max Input Power   2 W


Diaphragm
OPPO's planar magnetic driver diaphragm has 7 layers of thin materials that provide excellent performance, reliability, and longevity. The construction of the diaphragm ensures that it is very stable under thermal stress and vibration.
High Sensitivity
Many planar magnetic headphones have a sensitivity far below 100 dB and require very powerful amplifiers to drive. The OPPO PM-2 has a sensitivity of 102 dB, which allows it to pair well with both mobile devices and scale upwards when used with high end headphone amplifiers.


ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Ale fajna błyskotka :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Czy tylko błyskotka, dopiero się okaże. Niestety wygląda na to, że szybciej i łatwiej będzie można wyrobić sobie opinię osobiście na Audio Show. Mają być.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Tak jak pisałeś wyżej słuchawki dynamiczne i planarne to kompletnie inne granie. Nie wszystkim się takie planarne granie podoba ale nie znam nikogo kto mając obydwa typy słuchawek robiłby dłuższe odsłuchy na dynamicznych.
Nie wiem czy planarne grają lepiej ale na pewno przyjemniej :)
Ino one z prundem grojo.
Bez prundu nie kcom   :'(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102

No właśnie. Słuchawki planarne. Też mi to spokoju nie daje, tylko,że ja sobie wymyśliłem HiFiMAN HE-400i. Zobaczymy jak to będzie, na razie zamówiłem wzmacniacz słuchawkowy.

frywolny trucht

Ja pierdzielę, ale kogoś gniecie:
http://www.audiosfera.eu/1358,oppo-pm-1-3-0m-zbalansowany-kabel-do-sluchawek-gwarancja-pl-dostawa-gratis-autoryzowany-dealer-szczecin.html
http://www.koris.pl/oppo-zbalansowany-kabel-do-sluchawek-pm-1.html
http://audiostyl.pl/kabel-zbalansowany-do-sluchawek-oppo-pm-2-i-pm-1.html

O! Tym razem  główna wina producenta :)
https://www.oppodigital.com/proddetail.asp?prod=BHC3
Cholera, korci mnie przerobić ten co mam. Wygląda na identyczny ( no dobra, gorsza miedź, zamiast monokrystalicznej OCC, mam beztlenową OFC). Co za problem kupić wtyk Neutrika? Czy zwiększę wartość słuchawek o 750 zł, czy zmniejsze grzebactwem? Oto jest pytanie. E, pewnie i tak wygra lenistwo. Może trafi się używany.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102


frywolny trucht

Ostatnio skradziono Orfeusze, jakaś plaga kradzieży słuchawek?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Październik 15, 2015, 18:10jakaś plaga
Udało się odebrać żonie nauszniki?
Masz jakieś nowe spostrzeżenia?

A kable fajne na pewno efekt będzie piorunujący.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Nieoficjalnie :)
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=546.msg66938#msg66938

Pytanie czy kabel taki cudny, czy kwestia tego, że sygnał we wzmaku będzie szedł zbalansowanym torem?
Czy głupia przejściówka już by nie dała efektu lepszości?

"Wzmacniacz, jako się rzekło, jest duży i mocny. Waży prawie sześć kilogramów, miejsca sporo zajmuje, a mocy może oddać maksymalnie 3,5 W na niesymetrycznym wyjściu duży jack i 3,0 na 4-pinowym symetrycznym. To symetryczne jest przy tym wyraźnie lepsze, bo dynamikę ma rzędu 120 anie 115 dB, THD 0,0018 a nie 0,0056 procenta, a separację kanałów na poziomie 120 a nie 90 dB. No i to słychać. Tych innych parametrów to nie za bardzo, ale dynamikę, owszem"

http://hifiphilosophy.com/recenzja-oppo-ha-1/?caly-artykul=1
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

A ten fragment, trochę grafomańsko zakręcony, oddaje całą istotę sprawy:

" Potrzeba nieco wysiłku intelektualnego by zdać sobie sprawę, że łagodniejsze transjenty słuchawek planarnych mimo mniejszej popisowości są bardziej prawdziwe i w ostatecznym rachunku prawd dają lepszą wypadkową niż iskrzenie i piana obecnych w porównaniu dynamicznych, ale także trzeba też brać pod uwagę, że iskrzenie i pienistość mogą komuś odpowiadać bardziej."

Nie ilość cyknięć, nie głębsze dudnienie, a wrażenie obcowania z prawdą. Czasem nawet i zwyczajnie nieefektowną, a podpompowywaną przez słuchawki dynamiczne.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

frywolny, zaczyna walić od Ciebie na 226 km audiofilią... ;D

Wireless

Cytat: masza w Październik 17, 2015, 12:18
frywolny, zaczyna walić od Ciebie na 226 km audiofilią... ;D

Niedługo zaczniemy zamieszczać Frywolnego w "Audiofilskich Cytatach" ;)

A tak BTW - porównywałeś je do np. AKG 701, bo, IMHO, z Twojego opisu wynika, że to podobna szkoła grania ... ?
Pozdrawiam, Wireless

MAC

frywolny zbroi się w błyskotki a ja wręcz odwrotnie.
Za namową znajomego pozbyłem się z kabli głośnikowych pięknych, błyszczących złotych bananów i widełek. Kabel wpięty w terminale od kolumn i monobloków na żywca.

No i kurde jest lepiej

frywolny trucht

Z tymi innymi słuchawami to jest tak, że słuchałem tu i tam, tego i owego ( takich Denonów jak pokazywał Maciek nie, nie maiłem okazji też słuchać HD 800) i to jest tak, że coś ma więcej basu, coś gra ofensywniej, coś bliżej głowy, coś dalej, ale to tworzy nadal jeden zbiór. Wygląda, że drugi zbiór tworzą słuchawki planarne. Nie podejmuję się oceniać czy dla kogoś lepszy czy gorszy, bo przecież każdy lubi co innego.

Tymczasem zajrzałem do instrukcji HA 1 i mam dla siebie jedną dobrą i jedną złą wiadomość:
"You can connect your headphones to the OPPO HA-1 using either a standard 6.35 mm connector or a 4-pin XLR
balanced connector. If your headphones terminate with a 3.5 mm connector, you can use the supplied 3.5 mm to 6.35
mm Headphone Adapter to connect the headphones to the HA-1."

Czyli starają się być uniwersalni dla posiadaczy innych słuchawek. Wystarczy przejściówka na 4 pin XLR :)

"The 6.35 mm Headphone Jack and Balanced Headphone Jack cannot be used simultaneously. When a 6.35
mm connector is plugged in, the Balanced Headphone Jack is muted"

Dupa, jarałem się, że będę miał dwa wejścia. Zdarza mi się z żoną jakiś film obejrzeć w nocy :(

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93